Profile image example Profile image example

Dawid

Żyć znaczy cierpieć i być szczęśliwym szczęściarzem

Los który nie szczędzi...

z Moniką nie mieszkam już

oś czasu
2016

O 14:27 zadzwoniła Monika czy chciałbym mieć w środę Filipka na noc bo ona musi iść na dyżur. Zgodziłem się.

Czytaj więcej

2016

Dzisiaj zgodziłem się na to że nie założę sprawy o mieszkanie w zamian za to Monika ma mi zapłacić szkołę około 750 euro. Pieniądze chce przelać dopiero za 3 tygodnie.

Czytaj więcej

2016

Dzisiaj środa więc o 14:00 przyszedłem do przedszkola po Filipka. Filipek się zdziwił, że przyszedłem i od razu na ręce przybiegł :). Poszliśmy na autobus i pojechaliśmy do mnie do domu. Oczywiście jak to dwa chłopy trzeba się porządnie wyszaleć.Na 19:30 zaprowadziłem Filipka do Moniki - pożegnaliśmy się i pomału poszedłem w stronę domu myśląc kiedy się jeszcze spotkamy i co będziemy zwariowanego robić...

Czytaj więcej

2016

Monika się uparła, że będzie mi dawać dziecko tylko raz na dwa tygodnie a ja chciałem częściej bo 2 razy w tygodniu więc sprzeczka wylądowała w Jugendamt na moją prośbę.

Czytaj więcej

2016

Dzisiaj się dowiedziałem że Monika nie płaciła za szkołę do której chodziłem a mi mówiła że płaciła jak z nią jeszcze mieszkałem. Zaległość to około 750 euro.

Czytaj więcej

2016

dzisiaj byłem w Berlinie w ikea z Filipkiem który latał po sklepie jak szalony :)

Czytaj więcej

2016

Rozprawa była głównie na temat gdzie ma mieszkać Filipek. Dodatkowo został ustalony termin spotkania w Jugendampt mnie i mojej żony.

Czytaj więcej

2016

Dzisiaj od 9:20 do 20:40 miałem Filipka i spędziliśmy czas na wygłupach i zabawachCzytaj więcej

2016

21-09-2016 o 10:00 będzie rozprawa w sprawie Filipka gdzie ma mieszkać i dlaczego nie chcę przepisać dziecka do innego przedszkola.

Czytaj więcej

2016

Dzisiaj Monika dała mi odebrać Filipka z przedszkola o 14 :) i od razu poszliśmy na czołgi i samochody wojskowe...
Czytaj więcej

2016

Blat z desek z palet w kuchni skończony...Czytaj więcej

2016

Dzisiaj byłem u adwokata Filipka gdzie się wypytywał czy Filipkowi jest w tym mieście dobrze i czy jak tu chcę mieszkać. Adwokatka pytała dlaczego nie chcę się zgodzić na przepisanie Filipka do innego przedszkola.

Czytaj więcej

2016

Ze względu na to że nie mam jeszcze lodówki dzisiaj zrobiłem prowizoryczną lodówkę. Siedziałem do około 3 w nocy ale się udało i działa :) minus taki że bierze dużo wat.

Czytaj więcej

2016

Dzisiaj Monika dała mi Filipka więc poszliśmy w końcu popływać :)

Filipek ucieszony maszeruje w kierunku przystani...


Czytaj więcej

2016

dzisiaj miałem Filipka od około 11. Przed 11 byliśmy z Filipkiem i Moniką u lekarza bo źle się czuł. Cały dzień bawiliśmy się u mnie w mieszkaniu. Ookoło 17:20 zadzwoniłem do Moniki żeby przyjechała po Filipka bo ja muszę iść na spotkanie o którym zapomniałem .

Czytaj więcej

2016

Monika dała mi Filipka - dzisiaj i spędziliśmy ten czas na wygłupach w domu.

nowy towar :)


Czytaj więcej

2016

dzisiaj Monika była strasznie miła dla mnie a dlatego że chce żebym podpisał papier o przeniesienie Filipka do innego przedszkola. Nawet mówiła że da mi go jutro na cały dzień. Monika chce dać tam dziecko dlatego że chodzi tam dziecko jej koleżanki. Monika twierdzi też że nowe przedszkole jest lepsze bo jest tam basen i kolorowy plac zabaw.
 Dzisiaj byłem u adwokata i widziałem pismo kuro mnie oczernia.

Czytaj więcej

2016

dosłownie kilka minut temu dzwoniłem do niej żeby mi dała 250 euro na kuchnię bo przecież muszę kupić i dodatkowo tłumacze jej że ma pocztę odbierać a ta do mnie że mam przestać do niej wydzwaniać bo na policję zaraz zadzwoni. Normalne to grozić mi policją zamiast się dogadać?

Czytaj więcej

2016

jak zwykle Monika nie odbiera poczty i skrzynka zapchana jest, aż nie można włożyć nawet jednego listu. A o co chodzi?
a o to że dzisiaj byłem w Krankenkasse bo Monika nie kontynuowała ubezpieczenia mojego w dodatku pisali do niej aż dwa razy ale jak nie odbiera listów to nawet nie wiedziała że Filipek nie był ubezpieczony aż 1.5 miesiąca. Sama jednak była ubezpieczona ale dziecka już nie dało się ubezpieczyć. nie rozumiem tego.

Czytaj więcej

2016

dzisiaj się dowiedziałem że jak Monika oddała auto to musi jeszcze dopłacić około 7500 euro w gotówce więc musi wziąć kredyt. Jednym słowem nie opłaca się oddawać auta bo jest się stratnym około 30% sumy całego auta gdzie nowe kosztuje 37.000 euro

Czytaj więcej

2016

Zgodnie z umową z Moniką miałem dzisiaj mieć Filipka o 9:00 ale podobno zaspała i to akurat dzisiaj. Autobus (bo auto oddała) ma o 10:01 mam po nią przyjść na dworzec.
Odebrałem Filipka z dworca a Monika tym samym autobusem wróciła do domu lub gdzieś tam. Od razu przyszliśmy do mnie do mieszkania i pokazałem Filipkowi całe mieszkanie. Ściągną buty i od razu poleciał bawić się autemCzytaj więcej

2016

zrobiłem ostatnie zakupy w Polsce i zawiozłem auto do salonu zgodnie z umową ale na godzinę 17:00 a nie na 16:15 jak było mówione. Monika oddała samochód z licznikiem 29.000 km z czego ja zrobiłem około 5.000 km w ciągu 3-ch miesięcy gdzie nie mieszkałem już z Moniką.Czytaj więcej

2016

dzisiaj byłem w jugendamt i się dowiedziałem, że muszę się dogadać z Moniką jak ona będzie stawiała opory i nie pozwoli mi widywania się z dzieckiem to mogę to zrobić sądownie. Dodatkowo Monika jak będzie chciała wyjechać z kraju bez mojej zgody to mam poinformować policję o tym zdarzeniu.

Czytaj więcej

2016

dzisiaj pożyczyłem auto i zacząłem przewozić swoje rzeczy z Moniki piwnicy. Zapakowałem prawie auto do pełna gdy nagle do klatki wszedł Filipek i jego niania + jej chyba córka. Filip jak mnie zobaczył to zaczął mnie wołać smutnym głosem "papa papa" niania jak mnie zobaczyła to szybko złapała dziecko na ręce i poszła szybkim krokiem na górę - między czasie zapytałem jej gdzie jest Monika a ona nic w tej sprawie się nie odezwała.

Czytaj więcej

2016

dostałem dzisiaj sms-a od Moniki z zapytaniem "Czy ty wciąż chcesz jechać na tą rozprawę do Rostock w sprawie mieszkania?"
w zasadzie dlaczego nie? przecież Monika poszła do sądu i nakłamała w mojej sprawie. Uważam że to powinno być wyjaśnione. Monika nadal utrzymuje że mam komplet kluczy do domu.

Czytaj więcej

2016

nie lubię łysych ścian dlatego zawsze do ściany przyczepi się jakiś spontan. Dodatkowo przerobiona stara drewniana szafka na buty w której dalej będą leżeć tylko buty.Czytaj więcej

2016

dzisiaj w ratuszu podczas meldowania na nowy już adres dowiedziałem się, że sąd podobno mnie wymeldował 18-06-2016 z Kopernikusstr. Tylko to bardzo dziwne bo około 3 tygodnie później dostałem zaświadczenie z ratusza, że nadal jestem zameldowany pod w/w adresie.

Czytaj więcej

2016

Po długich negocjacjach sms-owych i telefonicznych w końcu Monika się zgodziła dać mi jedno łóżko. Miałem po nie przyjechać o 12:15 więc pojechałem do jej piwnicy o około 10 żeby wziąć resztę swoich rzeczy.

Czytaj więcej

2016

Monika piszę w sms-ach że się dogadamy co do dziecka ale jak na razie to nic z tym nie robi więc 21-09-2016 o 10:00 ma odbyć się rozprawa kiedy moja żona ma mi dawać Filipka.

Czytaj więcej

2016

Dzisiaj zagruntowane zostały ściany w mieszkaniu przed malowaniem.

Czytaj więcej

2016

ze względu na długo żywotność Led i cenę prądu w całym mieszkaniu będzie światło ledowe. Pierwszym pomieszczeniem do założenia Led jest przedpokój.Czytaj więcej

2016

oto mieszkanie które dostałem od spółdzielni mogę w nim mieszkać do 2021 roku. To mieszkanie jest w najlepszym stanie wizualnym. Ściany są tapetowane i białkowane (pomalowane na biało) okna są duże i plastikowe ale chyba w zimie nie będzie problem z zimnem. Drzwi i futryny są nowe jedynym minusem jest podłoga w całym mieszkaniu.

plan mieszkania


Czytaj więcej

2016

Dzisiaj byłem w piwnicy o około 23:00 i zauważyłem, że w worku są wszystkie listy które były w skrzynce. Monika nie odbierała listów od prawnika i sądu. Norma.

Czytaj więcej

2016

8:30 u adwokata. Wymiana kilku słów i w końcu poszliśmy do sądu. 8:50 byliśmy już pod drzwiami gdzie czekała Monika i tłumacz - po chwili przyszła adwokatka Moniki. Weszliśmy na salę każdy usiadł na swoim miejscu i rozpoczęła się rozprawa. Sędzina odczytała numery akt i o co toczy się rozprawa.

Czytaj więcej

2016

w czwartek o 10:00 mam dostać klucze do mieszkania plus bon na 100 euro na farby i tapety.

Czytaj więcej

2016

jutro rozprawa nr 2 o 9:00.
8:30 spotkanie u adwokata.

Czytaj więcej

2016

Monika nadal nie chce mi dawać Filipka twierdząc, że dziecko bardzo przeżyło ostatnie spotkanie. Tylko czy to dziecko chciało mnie wywalić z domu bo ją nakryłem na pisaniu sms-ów z jakimś Niemcem? Ona nawet nie zdaje sobie sprawy co zrobiła Filipkowi.

Czytaj więcej

2016

dzisiaj mój prawnik jak się uda to załatwi mi jakieś meble...

Czytaj więcej

2016

W końcu udało się!
Mieszkanie będę mieć na dodatek w samym centrum. Już je oglądałem i jest jak na razie w najlepszym stanie, a nie jak cała reszta którą widziałem do tej pory do remontu.

Czytaj więcej

2016

Dzisiaj była rozprawa. Godzina 11:30 miałem spotkanie u adwokata żeby się przygotować. 11:55 byliśmy już pod salą w korytarzu na ławce siedziała już Monika. Mój adwokat czytał rozpiskę przy drzwiach gdzie miała się zacząć rozprawa. Ja w końcu usiadłem i tak się stało, że na przeciwko Moniki. Unikałem wzroku ale nie dało się inaczej musiałem popatrzeć na kobietę z którą żyłem pod jednym dachem 10 lat i na dodatek mamy jeszcze dziecko czteroletnie. Uśmiechnąłem się lekko i popatrzyłem jej w oczy ona też się lekko uśmiechnęła i patrzyła.

Czytaj więcej

2016

10-go rozprawa w sądzie o to, że Monika ma mi płacić przez rok za to że mnie wywaliła z domu. Do mojego prawnika napisała prawniczka Moniki że ona nie ma z czego płacić bo ma teraz akurat mniej pracy i ma dziecko na utrzymaniu plus opłata auta i mieszkania a nie mówiąc jeszcze o kredytach. Tylko co kogo to obchodzi trzeba było dziecku taty nie odbierać policją.

Czytaj więcej

2016

Czekałem na ten dzień miesiąc, a zdawało się że to wieczność. Odebrałem Filipka z pod cukierni. Tak jak było w mailu tak się stało niania przyprowadziła dziecko a raczej już tam była o 11:50 ona grała w grę na telefonie, a Filip bawił się w wejściu.

Podszedłem do niego i go zawołałem. Filip pomyślał że się przesłyszał ale jak go drugi raz zawołałem to się odwrócił do

Czytaj więcej

2016

Dzisiaj o 16:11 dostałem maila od Moniki w sprawie spotkania z dzieckiem.

"Cześć,
Dzwoniłam do Jugendamtu żeby się dowiedzieć jak to można zorganizować,
Możemy się spotkać gdzieś na zewnątrz i osoba spoza układu przekaże Ci Filipa a potem o ustalonej porze go od ciebie odbierze.

Czytaj więcej

2016

muszę jak najszybciej znaleźć mieszkanie z dwoma pokojami gdzie będę mieć możliwość zabierania dziecka do siebie.

Czytaj więcej

2016

Dziś wieczorem zauważyłem że Monika odblokowała mi numer telefonu który używałem na abonament. Pierwsze mi telefon zablokowała i twierdzi w sądzie że nie ma ze mną kontaktu a teraz mi go odblokowała.

Czytaj więcej

2016

niżej znajduje się sms do żony gdzie po prawe miesiącu nie widziałem się z dzieckiem bo prawnik powiedział mi że lepiej się z nią nie kontaktować bo znowu zadzwoni na policję.

Czytaj więcej

2016

Siedzę i piszę bloga a tu dzwoni telefon z numerem zastrzeżonym. Odbieram a tu cisza. Wiem że to dzwoniła Monika.

Czytaj więcej

2016

Poszedłem do rodzinnego sądu po numer akta bo jak jestem karany to musiała być rozprawa. Sekretarka która chyba wszystko wiedziała co i jak w naszej sprawie mówiła, że ona mnie informowała listownie na Kopernikusstr. i ją to nie obchodzi czy ja odebrałem pocztę czy nie. Sekretarka mówiła też, że Monika twierdziła że mam klucze do skrzynki i mogę sobie odebrać listy. Jak jej się powiedziało, że policja kazała mi oddać klucze i jest na to dokument to była bardzo zdziwiona. Dała nam nr akt i poszliśmy do adwokata.

Czytaj więcej

2016

Dzisiaj dzwonili z Neuwoba że nie mogą mi dać mieszkania bo jestem karany. Monika poszła chyba do sądu i nagadała jakichś głupot, że nie dadzą mi mieszkania.

Czytaj więcej

2016

W ten dzień wziąłem Filipka o 16:00 z parkingu sklepu netto i o 20:00 miałem go oddać Monice. Pojechałem z Jagodą (znajoma koleżanki) do mieszkania i zastałem Monikę która już była ubrana żeby zejść po Filipka. Monika się uparła ze mam wyjść z mieszkania bo dała mi kasę i jej niby obiecałem że nie przyjdę. Pomału robiła się gorąca atmosfera Monika miała już wyjść bez Filipka i zapytała, a gdzie mam iść? ja na to - nie wiem dwa tygodnie temu też nie wiedziałem gdzie

Czytaj więcej